Jau ir aš galiu džiaugtis atostogomis — vakar turėjau paskutinį šio semestro egzaminą. Paskutinė savaitė buvo visiškai kritinė: turėjau laikyti keturis egzaminus ir parašyti du rašto darbus. Atsiskaitymų buvo ir prieš tai, bet šitas finalas visai nuvarė nuo kojų, užtat labai džiaugiuosi, kad vargai pagaliau baigės.

Dabar atrodo, kad semestras pralėkė visai greit. Man rodos, didelis kiekis paskaitų ir dažni atsiskaitymai kažkaip pagreitina tempą, nes nebuvo tokių savaičių, kad niekuo nereiktų rūpintis, ypač antroj semestro pusėj, kai prasidėjo trumpesnių kursų viduriniai egzaminai, tada ilgesnių, tada jau trumpesnių tikrieji, tada jau ilgesnių tikrieji.. egzaminai egzaminai egzaminai. O kur dar prezentacijos, rašiniai ir kitos smulkesnės užduotys. Patys dalykai, kurių mokiausi, tikrai nebuvo raketų mokslas, bet tas kiekis pasijaučia. Rezultatų dar nežinau, bet jau nelabai ir rūpi.. Tačiau paskaitos buvo nenuobodžios, pats dėstymas čia toks nevisai japoniškas  studentai nėra tik tylūs klausytojai. Didžioji dauguma dėstytojų linksmi, kviečiantys diskutuoti ir šiaip tokie, iš kurių matosi, jog darbas universitete jiems patinka.

Taip pat turėjau labai smagius grupiokus. Susirinkom iš visiškai skirtingų šalių, japonų kalbos paskaitose buvom iš: Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano, Kanados, JAV, Tailando, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Kinijos, Indonezijos, Prancūzijos, Lietuvos ir kitų, kurių tiksliai nepamenu, nes ne su visais žmonėmis teko daugiau pabendrauti. Taip vos ne kiekvienoje paskaitoje kildavo diskusijos, kaip skiriasi mūsų kultūros, kas ir mums patiems, ir dėstytojams buvo įdomu. Po šio semestro daugelis grupės draugų vyks namo, tad nuo spalio vėl susidarys naujas kultūrų rinkinys.

Geras dalykas tas, kad kai (su draugais) daug laiko praleisdavom besimokydami, jautėmės nusipelnę kelionių ar šiaip susibūrimų, tai maždaug work hard — play hard studentų versija. Pagal šitą sistemą šiandien po paskutinių paskaitų skrendame į pietines Japonijos salas, Japonijos Havajus — Okinavą, kur praleisim savaitę. Taip tikimės atsigauti po įtemptų mokslų besivartydami paplūdimiuos.

Na, o dabar laukiam oro uoste, po kelių valandų būsim tropikuos. Apie nuotykius būtinai parašysiu!

Linkėjimai,
Agnė